На порядку денному – вакцинація

НИЗКА нагальних питань, головне з яких – вакцинація, порушувалась під час наради керівництва району та міста з керівниками закладів освіти і батьківськими комітетами Роздільнянської міської територіальної громади. Відкриваючи засідання, Роздільнянський міський голова Валерій Шовкалюк наголо- сив на необхідності виробити спільну стратегію щодо подальшого функціонування шкіл в умовах карантинних обмежень. Валерій Олександрович першочергово надав слово голові райдержадміністрації Сергію Приходьку, який озвучив основні принципи та вимоги державної політики до роботи закладів освіти в умовах карантинних заходів. Сергій Миколайович зауважив, що у зв’язку зі зростанням кількості хворих на ковід мало не щодня змінюються вимоги до роботи начальних закладів. За останніми з них у «жовтій» зоні мають право працювати дошкільні навчальні заклади, початкова школа ( з 1 по 4 класи) та з 5 по 11 класи – ті школи, де вакцинувалось 80 % і більше працівників закладу.

– Приємною є динаміка щодо збільшення кількості закладів освіти, що досягли 80-відсотковий бар’єр. Якщо станом на ранок 22 вересня їх кількість становила 7 шкіл та 4 дитячих садочки в районі, то вже станом на ранок 23 вересня таких шкіл вже 16, а садочків 9. Крім того, припускається, що будуть внесені зміни до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», які можуть передбачити обов’язкове вакцинування. Тому я закликаю всіх відповідально поставитись до питання вакцинації працівників закладів освіти, аби не втрачати час та забезпечити дітей якісною освітою, – відзначив Сергій Приходько.

Міський голова Валерій Шовкалюк, звертаючись до присутніх, вкотре наголосив на важливості роботи навчальних закладів у режимі офлайн. Адже у разі чергового переходу до дистанційного навчання (а воно вже і так негативно вплинуло на якість знань учнів) ми можемо отримати покоління учнів з ще більш низьким рівнем освіти. Підтвердженням цьому є результати складання учнями ЗНО, де майже на 30 % знизились показники по гуманітарних науках та майже на 50 % – по точних. Крім того, як свідчить статистика, 98 % з тих, хто захворів на коронавірус, – невакциновані.

Заступник головного лікаря з медичної роботи Центру ПМСД Світлана Карабаш наголосила, що протипоказання на проведення щеплення є лише одне – це алергічна реакція на вакцину, інших – не існує. А у разі наявності таких побічних реакцій для отримання висновку профільного лікаря необхідно звернутись до імунологічної комісії, що працює при Одеській обласній лікарні. Це буде підтвердженням того, що вакцинація не рекомендована. Крім того, вона запевнила, що лікарі, які зробили щеплення та мали різні патології, нормально перенесли вакцинацію та добре почуваються, і висловила здивування щодо різного роду фейкової інформації, яка йде від педагогів закладів освіти щодо щеплень. Натомість, пані Світлана навела низку прикладів, з якими стикаються лікарі мало не щодня, лікуючи тяжкохворих на коронавірус пацієнтів.

Про умови оплати праці працівників освітніх закладів в умовах карантинних обмежень та про можливі зміни з даного питання доповіла перший заступник міського голови Ольга Босюк, яка теж закликала присутніх на нараді вакцинуватися задля того, щоб діти ходили до школи та мали можливість отримувати якісну освіту. А начальник Роздільнянського управління Держпродспоживслужби Олег Гнисюк наголосив на дотриманні у закладах всіх карантинних вимог та, посилаючись на чинне законодавство, зауважив про кримінальну відповідальність у разі спалахів захворювання на коронавірусну інфекцію.

Заступник міського голови Сергій Крилов озвучив наявні пункти щеплення у громаді, зокрема: на базі Центру первинної медико-санітарної допомоги (вул. Привокзальна, 14, 4-й поверх), районного Палацу культури, який працює у вихідні з 9.00 до 13.00. А також зауважив про можливість виїзду мобільної бригади до навчальних закладів у разі поданої заявки на вакцинацію 100 % працівників закладу.

Крім того, в рамках засідання, до присутніх звернулась директор районного центру зайнятості Олена Кукішева, яка озвучила наявні можливості для випускників шкіл ОТГ, які цього року не вступили до вищих навчальних закладів. За сприянням центру зайнятості є можливість пройти курси підвищення кваліфікації по затребуваних професіях на ринку праці, зокрема кухарів. Для цього директорам шкіл рекомендували підготувати протягом тижня списки потенційних бажаючих навчатися та передати їх до Роздільнянського центру освіти (директор Микола Сухой) для подальшого узагальнення інформації. Як зазначила Олена Павлівна, навчання кухарів у першу чергу направлено на виконання нових умов харчування, що вкрай важливо сьогодні в умовах впровадження системи шкільного харчування НАССР (ХАССП).

Також під час наради порушили питання щодо підготовки до опалювального сезону, пожежної безпеки закладів освіти тощо.

         Наталія БУКОВСЬКА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Залиште свій коментар